Plany na wycieczki

 

Miejsca, do których planujemy pojechać w najbliższym czasie.


Co chcemy tam zwiedzić?


Japonia, Tokio

Stolica Japonii kojarzy się każdemu z rozwojem, nowoczesnością i postępem. I tak właśnie tam jest. Ale to nie tylko to. Co warto więc tam zobaczyć i jak nie dać się przytłoczyć ogromnej ilości ludzi i barw?

Na sam początek warto zapoznać się ze spokojniejszą częścią Tokio - np. odwiedzając Pałac Cesarski. Przepiękne ogrody pozwolą na wyciszenie się i przygotowanie się na zgiełk dzielnicy Shibuya. To właśnie tam poczujemy się jak na nowojorskim Times Square. Jest to miejsce kultowe, a natłok reklam i neonów trzeba zobaczyć przynajmniej na chwilę. Można także wykorzystać ten czas na odwiedzenie licznych centrów handlowych. Potem warto oddać się kupowaniu ciekawych pamiątek, szale zakupów w spokojniejszym Harajuku czy odwiedzeniu Targu Rybnego. Trzeba przyznać, że jeżeli chodzi o modę i jedzenie to Japonia z całą pewnością potrafi zachwycić oryginalnością i pomysłowością. Jeżeli znajdziecie czas to poświęćcie również chwile na zobaczenie świątyni Senso-Ji, która na pewno zaspokoi waszą fascynacje architekturą Japonii.

Los Angeles, USA

Miasto Aniołów kojarzy nam się z bogactwem, sławą i plażami pełnymi pięknych ludzi. Ale co tak naprawdę warto zobaczyć będąc w tym gorącym mieście?

Przede wszystkim będzie to Hollywood Walk of Fame, czyli aleja gwiazd wśród których możemy zobaczyć takie nazwiska jak Ozzy Osbourne, Tom Hanks czy Walt Disney. Tym co przyciąga do tego miasta tłumy jest oczywiście znak Hollywood, który oglądaliśmy do tej pory tylko w filmach a który symbolizuje wszystko to, co najlepsze w świecie kina. Napis jest dobrze widoczny z kolejnego punktu na naszej mapie czyli Griffith Observatory, gdzie widok na całe Los Angeles zapiera dech w piersiach. Możemy tam również wziąć udział w wielu ciekawych pokazach i pogłębić swoją wiedzę o świecie. Do droższych rozrywek zaliczyć można odwiedziny parku rozrywki Universal Studios Hollywood, ale możecie być pewni, że będzie to spełnienie waszych dziecięcych marzeń! Miasteczko Harrego Pottera czy sceny prosto z Jurassic Park to zaledwie maleńka część tego, co można tam zobaczyć. A w wolnej chwili pozostaje tylko wylegiwanie się na jednej z wielu plaż w LA. Jeśli nie możesz zdecydować się odnośnie swoich planów na wyjazdy, może nasze artykuły pomogą Ci podjąć decyzję.